Hvilke fag ville du vælge?

20. januar 2026

Vidste du, at du på vores hjemmeside kan se beskrivelser af de fag, du som elev i vores stu-afdeling i Nørresundby kan vælge imellem?

– det er bare at klikke ind og vælge dem ud du vil vide mere om…. der er mange muligheder?

Hvilke tre fag vil du vælge, hvis du skulle starte op hos os?

Find dem her.

Bonusinfo:

✅ Som elev er du med til at vælge, hvad du vil arbejde med og hvilke fag, du ønsker på skemaet. Det er en væsentlig pædagogisk opgave at støtte dig som elev til at få indflydelse og blive tryg ved at vælge. Der vil altid blive taget udgangspunkt i ressourcer og potentialer.

✅ Personalet i vores stu-tilbud består primært af pædagogisk uddannet personale. Derudover har vi i personalegruppen undervisere med anden relevant baggrund.

✅ Man kan starte på uddannelsen hele året rundt.

⭐ Direktør søges ⭐
⭐ Direktør søges ⭐

Er du en erfaren leder, der motiveres af at sætte retning i en organisation med stærk faglighed og en vigtig samfundsopgave? Så er du måske den direktør, vi leder efter.   Du kan læse mere om jobbet her.

read more
FERIEINFO
FERIEINFO

De Gule Værksteder starter op igen tirsdag d. 4/8. STU-afdelingen starter op igen onsdag d. 5/8.Administrationen holder lukket i uge 29-30-31. RIGTIG GOD SOMMER ☀️😎❤️

read more